Kapitola devátá - Druhá šance

30. listopadu 2007 v 15:17 | Wampirella |  Povídka ,Bradavice'

Druhá šance
Sníh už roztál, takže studenti zase začali chodit na bylinkářství ven. Už to byly dva týdny co Jake odjel. Melissa stále smutněla, ale začala se smiřovat s tím, že se nevrátí. Určitě mu zlomili hůlku, takže nesmí čarovat. Poslala mu haldu dopisů, ale odpovědi čekala marně. Uvidí ho ještě někdy? Tuhle otázku si pokládala čím dál častěji.
Dnes přesazovali Resunky. Byla jich jen polovina toho, co zazimovali. Při pohledu na ně Melissa zesmutněla. Věděla, že ta polovina co chybí, je právě teď v její ložnici. Použila kouzlo, takže květiny neuvadly.
Wolen ještě stále ležel na ošetřovně, ale už nabral vědomí a zítra ho pustí. Z toho měla Melis strach. Hlavně z toho, že jí bude připomínat Jakea, na kterého chtěla přestat myslet, a také, že jí něco udělá.
Když byly holky na večeři, slyšeli, jak si Ron Weasley povídá s Harrym, o tom, že byl zavražděný pan Barty Skrk, který byl jedním z porotců v turnaji tří kouzelníků. Melissa viděla Corneliuse Popletala, ministra kouzel, tady v Bradavicích, prý se to snaží ututlat. Večer, když šla spát, tak si ještě povídala s holkama :,,Hele, co si myslíte o tý vraždě?"
,,Já nevim...ale mam strach." Odpověděla jí Allys.
,,Nebojte holky! Přece si nemyslíte, že se nám něco stane? Proč by někdo něco udělal zrovna nám třem?" řekla Sindy, ale v hlase jí zazněly obavy a strach.
Holky se na ní jenom podívali a Sid si bez slov lehla na postel.
,,Co když Bradavice zavřou?" Odhodila Sindy nebojácnou masku ,,Nebudu se mít kam vrátit." Sindy totiž se svými mudlovskými rodiči nevycházela nejlépe a prázdniny trávila většinou u kamarádů.
,,Neboj!" utišovala jí Melissa.,,No tak, holky, co to s náma je?! Bradavice nemůžou zavřít! Když tu byl Ten jehož jméno nesmíme vyslovit, tak je také nezavřeli!" Pak už se o tom nechtěly dál bavit, tak si popřály dobrou noc. ,,Nox!" Ještě řekla Allyson a v ložnici se rozlila černá tma. Jenom světlo měsíce svítilo do oken.
Dveře tiše zaskřípaly a do pokoje vstoupila černá postava. Bylo slyšet lehké oddechování, jak holky spaly. Postava přešla kolem postele Sindy k posteli, kde spala Melissa. Lehce se k ní sklonila a phladila jí po tváři.
,,Jakeu?" řekla Melis rozespaným, chraplavým hlasem.
,,Promiň miláčku, nechtěl jsem tě vzbudit. Spi dál." Políbil jí na čelo a odešel. Melissa hned usla.
Ráno, když se oblékala na snídani blesklo jí hlavou :,,Ahá! Už vím co se mi zdálo!"
,,Co?" Zepala se jí Allys.
,,Zdálo se mi, že se vrátil Jake..." řekla a smutně si sedla na postel.
Na snídani se Melis, s podepřenou hlavou, šťourala ve své misce s müsli. Dneska měli mít hned první hodinu lektvary dole ve sklepení. To jí na náladě moc nepřidávalo, když venku bylo tak krásně. Melissa zahlédla udivené pohledy studentů, kteří seděli naproti ní. Otočila hlavu směrem, kterým koukali i oni. Jake! Takže to nebyl sen! Jake šel směrem k ní spolu s Lee Jordanem, který se odpojil a přisedl ke dvojčatům Weasleyovým.
,,Zlato co tu děláš?" Vyskočila a vrhla se na Jakea
,,Ahoj! To je dlouhá historie! Promiň, že jsem tě v noci zbudil." Celý šťastný si jí tiskl k sobě, div jí nerozmačkal.
,,Myslela jsem, že to byl jen sen!" Začala slzet štěstím.
,,Ale miláčku! Ty si trdlo!" Jake se Uculil.
Pak jí vyprávěl, proč se vrátil a co dělal v Londýně tak dlouho. ,,Nejdřív mě poslali na ministerstvo kouzel, kde jsem měl řízení. Jenomže tam uznali, že jsem žádné kouzlo nepoužil, tak to není jejich věc. To samozřejmě Wolenovi nemohli nechat jen tak, takže mě hnali k mudlovskému soudu. Tam mi chtěli napařit tři roky za ublížení na zdraví. Když se to dozvědělo ministerstvo kouzel, hned donutili Wolenovi to odvolat a vzali si to na starost. Nakonec bylo rozhodnuto, že Wolenům vyplatíme odškodnění a já se budu moct vrátit na školu. Kdyby tam nebyl Brumbál, asi bych se nemohl vrátit."
,,Páni, tak to sis asi moc neodpočinul." Usmála se na něj Melis.
Kolem prošli kamarádi Wolena :,,Hele koukněte kdo je zpátky!" řekl jeden z nich a ukázal na Jakea ,,Ty jo Henricka zrovna pustili z ošetřovny, ten ti to teda vrátí!" Začali se pochechtávat a odešli pryč.
Jake mlčel a sklopil oči. Melissa věděla, že se bojí, ale nic neřekla, jen ho chytla za ruku.
Odpoledne Jake u oběda nebyl. Melis dostala strach, že mu snad Wolen něco provedl, ale Lee Jordan jí vyvedl z omylu :,,Neboj! Jake jenom dostal školní trest za tu rvačku, takže je teď někde ve sklepení a utírá spoušť po slizkejch lektvarech."
,,Aha..." Řekla Melis a při představě slizkých skvrn od lektvarů se oklepala.
Byla tak šťastná, že dokonce zapomněla na všechny domácí úkoly. Profesorka McGonagalová za to strhla Nebelvíru pět bodů, ale ani to Melisse nepokazilo náladu.
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám moje povídka Bradavice?

Ano 72.6% (77)
Ne 27.4% (29)

Komentáře

1 melian melian | 1. prosince 2007 v 14:19 | Reagovat

supr:)) tak něco zase připiš;) :P

2 Anduel Anduel | Web | 2. prosince 2007 v 21:32 | Reagovat

přidávám se k Melian všema deseti:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama