Kapitola sedmá - Láska ve vzduchu

26. listopadu 2007 v 16:51 | Wampirella |  Povídka ,Bradavice'

Láska ve vzduchu
Všichni se shromažďovali ve Velké síni, která teď byla úplně jiná, než odpoledne. Na zábradlích byly rampouchy, zdi byly pokryty stříbrnou jinovatkou, čtyři dlouhé stoly proměněné do malých, bílých stolů, byly rozestavěné pouze na části síně. Na druhé straně od stolů bylo jeviště, kde seděli členové sboru s hudebními nástroji v rukou. Velká, z ledu vytvořená socha Santa Clause byla u vstupní brány a ze stropu se snášel bílý sníh.
Melissa stála ještě v ložnici a koukala se na sebe do zrcadla.
,,Honem už pojď!" naléhala na ní Allys.
,,Jdi napřed, já tě doženu," řekla Melis a nespouštěla oči ze svého odrazu.
Když Allys opustila místnost a Melissa se ocitla sama, vytáhla z kufru balíček od babičky.
Sešla dolů před Velkou síň, kde na ní čekal Jake ve fialovém hábitu. Právě v tom, co si ho prohlížel na Příčné ulici. Stál jako u vytržení.
,,Páni...úplně jsi mi vyrazila dech. Jsi překrásná," složil jí poklonu.
Melissa měla vlasy vyčesané do spleteného drdolu, až na pár pramenů, které nechala volně splývat podél obličeje. Náušnice a náramek, ve tvaru sněhových vloček, se jí skvěle hodily k šatům, které díky kouzlu vypadaly, jako ze skla. Byla opravdu kouzelná.
Pak následovali ostatní, do velké síně. Hudba začala hrát a vstoupili čtyři šampioni, kteří měli úvodní tanec. Fleur Delacourová si vedla Rogera Davise, kapitána havraspárského famfrpálového týmu, Harry šel s Parvati Pattilovou a Cedric s Cho Changovou. Melissa se snažila poznat, kdo je ta dívka, která jde s Viktorm Krumem. ,,Hermiona Grangerová!" užasla. Skutečně. Ta čtvrťačka s velkými zuby a střapatými vlasy byla teď k nerozeznání. Vlasy měla uhlazené a zuby značně menší. V modrých šatech vypadala skutečně nádherně.
,,Pojď si zatančit," vyrušil Jeke Melissu z uvažování nad Hermionou.
Sudičky, skupina, která vystupovala na plese, dohrávali první píseň a Melissa si šla s Jakem pro punč. Pak si spolu povídali. Melissa mu koukla upřímně do očí a skoro ho neposlouchala.
Studenti pomalu odcházeli, takže Velká síň byla skoro prázdná. Na schodech seděly zlomené holky, které ronily jednu slzu za druhou. Dnes mezi nimi Melissa nebyla. Byla stále ještě v síni v těsném objetí s Jakem. Tančili pomalu, na poslední písničku večera. Kolem nich byl už jen Hagrid s madame Maxim, Fred s Angelinou, a ještě pár profesorů a studentů posedávalo u stolů.
,...So believe that magic works...' Dohrávala píseň a Melissa, která měla položenou hlavu na Jakeově rameni, si začala uvědomovat, že ho miluje. Začala ho líbat. Přála by si, aby tahle chvíle nikdy neskončila. ,...So dance Your final dance 'Cause this is Your final chance.' Dohrála píseň a ples skončil.
Jake šel na toaletu, takže Melis šla do společenské místnosti sama. Nikdo nikde kolem nebyl. Byla tma, jen pár svící vytvářelo šero. Melissa se začala bát. Kolem ní prošel jakýsi kluk, nejspíš ze sedmého ročníku. Nevšímala si ho, když v tom na krku ucítila hůlku.
,,Vydáš jedinou hlásku a..." Řekl kluk nepříjemně medovým hlasem a přitiskl jí na zeď ,,nedáš mi pusinku kočičko?"
Melis nebyla schopna jediného slova, jediného pohybu. Cítila jedovatý dech toho kluka, který se stále více přibližoval ústy k těm jejím.
,,Hej co se to tam děje?!"Ukázal se na chodbě Fred Weasley a ihned, jak zaregistroval hůlku na Melissině krku, vytasil tu svojí:,,Expeliarmus!" Vykřikl, než stačil kluk cokoliv udělat.
,,Není ti nic?" Přiběhl k Melisse, která stále stála jako zkamenělá.
,,N-ne," vykoktala a lapala po dechu.
,,Páni, ten měl asi hodně punče!" Sklonil se Fred ke klukovi.
Potom Fred dovedl otřesenou Melissu do společenské místnosti.
,,Opravdu jsi v pořádku?" vyptával se.
,,Jo a opravdu ti moc děkuju," řekla a posadila se na křeslo.
V tom se objevil Jake a přispěchal k nim.
,,Co se stalo?" zeptal se vyděšeně a klekl si na zem před Melissu.
Fred mu to vylíčil ,,Byl to Henrick Wolen, víš? Ten z Mrzimoru."
,,Udělal ti něco?!Co ti udělal?!" promluvil zuřivě k Melisse.
,,Nic, nic mi neudělal, Fred mě zachránil," uklidňovala Jakea a hladila mu ramena.
Fred odešel spát a Jake ještě stále pevně objímal Melissu. Když se pak konečně rozloučili a popřáli si dobrou noc, odešla Melis do postele, ale neusnula.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 melian melian | Web | 27. listopadu 2007 v 12:21 | Reagovat

jéé, mám první komentář- musím říct, že je to dobré! Moc hezky se to čte! Sice kapitolky krátké, ale tím, že je často přidáváš to vynahrazuješ. Jestli mám co vyknout?! Noo.. ani ne.. Možná víc se rozepisuj:) Myslím, že když budeš rozepisovat, povídka dostane ještě věčí štávu:) Ale tak to je drobnost.. Už se těším na pokráčko:P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama