Kapitola šestá - Když začne padat sníh

25. listopadu 2007 v 14:11 | Wampirella |  Povídka ,Bradavice'

Když začne padat sníh
Blížily se Vánoce a s nimi vánoční ples. Nebelvírští studenti se shromáždili v jedné z učeben a profesorka McGonagalová jim podávala informace. Každý si měl přivést partnera, jelikož ples bude slavností tance. Melissa si s tím nemusela dělat hlavu, určitě půjde s Jakem. Pak se učili tančit. Chlapcům se moc nechtělo, ale nakonec všichni vstali a šli si pro partnerku.
Druhý den seděla Melissa na své posteli a povídala si s Allysou.
,,Hele, on mě Jake ještě nepozval na ten ples," sdělila jí starostlivě.
,,Neboj, zítra to určitě udělá." Usmála se na ní Allys.,,Sama tam nepůjdeš!"
,,Ty jo, už jenom týden! Já se hrozně těšim!" řekla Melis a odešla na večeři.
Jake jí stále nikam nepozval a ples už je jen za tři dny. Melissa se hrozně bála. S Jakem se sice pár dní nesetkali, ale že by se na ní vykašlal? Při tomhle pomyšlení se jí svíral žaludek bolestí. Nechtěla, nemohla na to pořád myslet, tak chodila do Velké síně na výpomoc s výzdobou, aby přišla na jiné myšlenky. Profesor Kratiknot vyčaroval na jeden z velkých vánočních stromů zlaté koule a pentličky. Hagrid přinášel další a další stromy, které teď lemovaly celou síň. Melissa právě upevňovala na jeden ze stromů stříbrný řetěz, když přiběhla Allys, štěstím bez sebe.
,,Hádej co se mi teď stalo!" Nadšeně vydechla ,,Jeden úžasnej kluk z Kruvalu mě pozval na ples! Jmenuje se Curtis Poljakov!"
,,Vážně? To je skvělý!" Slezla Melissa ze schůdků.
Teď byla Melis jediná, kterou ještě nikdo nepozval. Sindy totiž včera pozval Lee Jordan, kamarád Jakea a famfrpálový komentátor. Když Allysa viděla Melissin smutný výraz, hned si vzpomněla, co jí měla říct:,,Jo, málem bych zapomněla! Lee mi říkal, že na tebe někdo čeká v naší společenský místnosti."
Melis radostně beze slov odběhla, tušila kdo tam asi tak čeká. Náhle se ale zastavila. ,,Co když mi chce říct, že je konec?" Pomyslela si. Bylo jí tak těžko. Koukla se do zrcadla které bylo na stěně vedle ní. Její světlá pleť byla teď skoro bílá. Zavřela oči a přemýšlela:,, To přeci nemůže být pravda! Ne...musím tam jít, musím se tomu postavit tváří v tvář." Odhodlala se a vydala se dál po schodech k portrétu buclaté dámy.
V krbu sálal oheň, v rohu na křeslech seděla banda druháků a v rohu stál Jake. Nadechla se a vydala se k němu. Jake se do široka usmál a zpoza zad vytáhl kytici Resunek.
,,Jakeu!" Vydechla a nezmohla se na další slovo, jen otevřela pusu.
Pohladil jí po tváři:,,Já jenom, jestli nechceš jít se mnou na ten ples. Víš, pozval bych tě už dřív, ale musel jsem počkat, až bude volná cesta do skleníku, s těma kytkama se zve líp."
,,Jakeu! Ani nevíš jak jsem se bála, že tohle od tebe neuslyším!" Vrhla se mu kolem krku a byla ráda, že se s ní přeci jen nerozchází.
Druhý den odpoledne byli všichni studenti na nádvoří a pořádali koulovačku. Holky proti klukům. Když Fred viděl, že kluci na holky nestačí, rozběhl se za Angelinou a začal jí sníh strkat za krk. Ostatní kluci uznali, že je to skvělý nápad a přidali se k Fredovi. Nakonec na ošetřovně skončila jenom Allysa, která uklouzla a zvrtla si kotník. To pro madame Pomfreyovou nebyl žádný problém. ,,Ale užili jsme si, že jo?" Mrkla na všechny, co se sněhové bitky účastnili a kteří jí doprovodili na ošetřovnu.
,,To teda jo!" řekla dvojčata Weasleyova jednohlasně
Nikdo se už nemohl dočkat zítřka. Zítra bude ples, ale teď se musí Melis pořádně vyspat, aby zítra vydržela dlouho do noci.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dina Dina | Web | 19. července 2017 v 1:29 | Reagovat

Ako sa dostať bezplatný iPhone6? Veľmi jednoduché! Podrobnosti WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama