Kapitola druhá - Tři školy

22. listopadu 2007 v 16:58 | Wampirella |  Povídka ,Bradavice'

Tři školy
Ozvalo se zatroubení a opoždění studenti ještě rychle nastupovali do vlaku směřujícího do Bradavic. Melissa seděla v kupé s Allyson a Sindy. Holky horlivě probíraly zážitky z prázdnin a Melis zasmušile koukala z okna a říkala si, jestli tenhle školní rok potká toho pravého. Najednou zahlédla toho kluka z obchodu! ,,Co tu dělá?!" Byla jak uvytržení. Cítila teplo kolem srdce a zároveň jako by jí do něj někdo vrazil tisíce jehel.
,,Kdo?" zeptala se Allys.
,,Ale nikdo," odbyla ji Melissa.
,,Tamten kluk co?" rejpala dál.
Melissa zčervenala a Sindy jí začala dávat rady, jak ho sbalit:,,Musíš s nim navázat oční kontakt!"
,,Prosimtě vždyť nevim ani jak se jmenuje!" řekla Melis a hodila po Sid svetr.
,,Myslim, že Jake ale nejsem si tim uplně jistá...docela se baví s dvojčatama Weasleyovejma."
,,Jo, jo je to Jake" upřesnila Allys.
,,Cože? Fakt?" vysvitlo v Melis zrnko naděje ,,A do jaký koleje chodí?"
,,No přece k nám do Nebelvíru!" Zakroutila Allys nevěřícně hlavou ,,Jakto že sis ho nevšimla?"
,,To má z toho jak chodí s hlavou v oblacích!" vložila se do rozhovoru Sindy ,,Ale je fakt že vždycky byl takovej...nespolečenskej a ošklivější! A navíc chodí o rok vejš!" mrkla očkem na Melissu.
Ta si teď začala vybavovat jeho tvář, vzpomínala na to, jak ho potkávala na chodbách a vídala u stolu. Nikdy mu nevěnovala žádnou pozornost.
Vlak zastavil a studenti se z něj vyvalili ke kočárům, které je dovezou k hradu. Venku hrozně pršelo a zuřila bouřka, takže se všichni těšili do tepla Velké síně.
Už byli konečně před bránou, když se najednou objevil Protiva, školní strašidlo s rolničkou na čapce a s oranžovým motýlkem, začal po studentech házet vodní bomby a chechtal se jak o život. Naštěstí přišla profesorka McGonagalová a Protivu vyhlnala.
Ve Velké síni bylo teplo a nad stoly se vznášely stovky svící. Akorát strop v síni byl dnes stejně jako obloha venku rozbouřený, černý a občas zableskl.
Melissa stále pokukovala po Jakeovi, který letos seděl i s dvojčaty blíž než obvykle. Občas se jejich pohledy setkaly, ale to hned Melis zčervenala a rychle se koukla jinam.
,,Sakra teď si o mě určitě myslí že sem ňáká hlupačka," tiše zaklela.
,,Nesmíš furt uhejbat tim pohledem!" napomenula ji Allys.
Konečně Hagrid, klíčník a profesor péče o kouzelné tvory, přivedl zimou rozklepané a na kůži promočené prváky. Začalo zařazování do kolejí. Postupně si vystrašení prváci chodili nasazovat Moudrý klobouk a odcházeli ke stolům svých kolejních družstev. Stewart Ackerley skončil v Havraspáru a Malcom Baddock ve Zmijozelu. Pak přišel na řadu chlapec, který měl ještě před chvílí na sobě Hagridův kožich, protože spadl do jezera. Denis Creevey měl v Nebelvíru bratra Colina, který si teď svíral palce v pěstích. ,,Nebelvír!" vykřikl Moudrý klobouk a Colin se začal nahlas radovat.
Když bylo po zařazování, vstal Profesor Brumbál, ředitel této školy, aby pronesl řeč:,,Dejte si do nosu!" řekl a znovu se posadil. Ve zlatých mísách a podnosech se začaly objevovat hory jídla a hladoví studenti si je nakládali na talíře.
Po jídle zmizely zbytky hlavních chodů a objevily se dezerty. Sirupové košíčky, čokoládové dorty a další pochutiny. Melissa koukala na Jakea, jak si bere cukrovou špičku.
,,Až se na mě podívá, nesmím uhnout! Musím se na něj usmát!" slibovala si.
Jake natáhl ruku pro džbán s dýňovým sirupem a začal si ho nalévat do poháru. Když džbán pokládal zpět, koukl se na Melis. Ta se lehce začervenala, ale neuhnula, usmála se na něj a on jí úsměv oplatil. Cítila jak jí poskočilo srdce radostí a najednou jí bylo neuvěřitelné horko. Sklopila oči zpět ke svému hrozinkovému nákypu a byla neuvěřitelně šťastná. Možná to je právě on, možná tento rok konečně bude mít kluka!
Ještě studenti, kteří nemohli odolat další porci skvělých dezertů, do sebe cpali poslední sousta, když profesor Brumbál opět vstal a pronesl klasická upozornění:,,Znovu opakuji, že studentům je zakázán vstup do Zapovězeného lesa. A dále bych vám chtěl oznámit, že se letos nebude konat turnaj o famfrpálový pohár."
Ve Velké síni se rozlehl šum. Melissa zahlédla zděšené výrazy Harryho Pottera a dvojčat Weasleyových. I jí to vadilo, famfrpál jí bavil. Nedávno sledovala mistrovství světa ve Famfrpálu v televizi.
,,Je mi potěšením vám oznámit, že se škola účastní turnaje tří kouzelnických škol," pokračoval profesor Brumbál.
V síni se znovu rozlehl šum, ale teď byl spíše překvapený a nadšený.
,,To má být vtip?!" zakřičel Fred a Lee Jordan s Jakem se začali smát.
,,Ne, to není vtip, pane Weasley" řekl Brumbál s radostným úsměvem.
Poté profesor objasnil pravidla a také, že se soutěže může zúčastnit pouze student, kterému bylo sedmnáct. Mladší studenti začali vykřikovat že to není fér a dvojčata Weasleyova začala vymýšlet plán, jak se stejně přihlásit.
,,Myslím, že pomůže postaršovací lektvar, co myslíš, Georgi?" řekl Fred a šibalsky mrkl na své dvojče.
,,Já myslím, že je to skvělý nápad, Frede." Odpověděl spiklenecky Georg.
Otevřely se dveře a do Velké síně vběhl školník Filch. Doběhl k profesorovi Brumbálovi, něco si s ním pošeptal a zase odběhl ven.
,,A teď mi dovolte, abych vám představil studentky z Krásnohůlek a jejich ředitelku madame Maxime." Řekl Brumbál a přicupitaly dívky oděné v modrých hedvábných pláštících. Za nimi šla vysoká žena v kabátku s kožešinou. Brumbál jí na uvítanou políbil ruku a pokynul rukou směrem ke stolu s učitelským sborem.
,,Dále vám představuji studenty z Kruvalu pod vedením Igora Karkarova." Pokračoval Brumbál.
Do síně vešel zástup urostlých chlapců a na konci šel sám Viktor Krum, slavný famfrpálový chytač.
Igor Karkarov se přivítal s Brumbálem a usedl za stůl k ostatním.
Když bylo už dost pozdě, odebrali se všichni studenti do svých ložnic. Nebelvírští šli nahoru po schodišti kolem sochy barona Pascala, až došli k obrazu Buclaté dámy.
,,Třesky plesky" řekl Percy Weasley, nebelvírský primus. Obraz se odklopil a odhalila se cesta do nebelvírské společenské místnosti s krbem. Po obou stranách místnosti byla točitá schodiště. To napravo vedlo do dívčí ložnice a to nalevo do chlapecké. Melissa naposledy pohlédla na Jakea a vydala se společně s holkami nahoru.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama