Prosinec 2007

Nový rok 2008

31. prosince 2007 v 12:49 | Wampirella |  Moje "řeči"
Přeji vám šťastný a úspěšný rok 2008!!! Ať se vám vše daří a ať i nadále navštěvujete můj blog:-) P.S:doufám, že nepříjdete o ruce při pouštění rachejtlí:-)
Vaše Wampirella

Lord Waldemart

31. prosince 2007 v 10:53 | Wampirella |  Harry Potter Různé
Naprosto skvělá parodie na HP!!!:-D Bohužel je to anglicky, ale i tak to stojí za to:-D:-D!!

Soutěž!!

30. prosince 2007 v 11:05 | Wampirella |  Moje "řeči"
Vyhlašuji soutěž o nejhezčího kluka(nebo muže…)!!! Posílejte mi na mail puffrova@centrum.cz obrázky různých kluků (třeba z PC her, nebo odjinud, to je jedno) Pozor!Musí být animované! Fotky neberu! Zatím mám dva první a timi jsou:
Dante(Devil may cry)
a Genesis(Final Fantasy)http://fc05.deviantart.com/fs18/f/2007/218/c/5/Genesis_Rhapsodos_by_Project_Genesis.png

Harry Potter a Fénixův řád-hra

29. prosince 2007 v 19:00 | Wampirella |  Harry Potter Různé
Harry Potter a Fénixův řád
Jde o celkem dobrou hru. Tvůrci se rozhodli opět navrátit k prozkoumávání hradu jako bylo v prvních třech dílech. Takže nečekejte jednotlivé úrovně jako ve čtyřce. Grafika okolí postoupila zase o krůček kupředu, což se nedá říct o postavách, které jsou stále stejné-špatné (sice ne tak špatné, ale je na nich co vylepšovat). Díky bohu máte k dispozici Pobertův plánek celých Bradavic, jinak by jste se ztratili.
Klasicky vás doprovází Ron s Hermionou( kteří se vám budou občas plést pod nohy), ale tentokrát (bohužel) nemůžete za ně hrát. Stále jste jen Harry, jen na chvíli můžete být Brumbálem, Siriusem a dokonce jedním z dvojčat Weasleyových.
Moc známých postav nepotkáte- když pomineme Brumbálovu armádu…Takový Hagrid se ukáže jen jednou krátce. Dokonce ani Umbridgová a Malfoy nebudou příliš vidět.
Máte šanci potloukat se po prosluněném hradě (a nejen po hradě, ale také po Siriusově domě), přes Slovinec, úschovnu loděk, až za Hagridovu chýši a objevovat různé skryté předměty a řešit úkoly. Celá hra je vlastně o řešení úkolů, kterých se na vás v jednu chvíli sesype až příliš. Původním příběhem (jako ve filmu) se hra příliš nezabývá, proto kdo neviděl film, nebo nečetl knihu, nebude mít páru o co jde. Pokud se těšíte na závěrečný souboj proti smrtijedům na Ministerstvu kouzel, musím vás zklamat-tu čest bojovat budete mít tak na pár minutek a i to vám příjde dost nudné. Hra není vůbec složitá a nemusíte při ní (skoro) vůbec přemýšlet. Výhodou hry je, že je komplet celá v češtině, takže slyšíte hlasy filmových hrdinů. Pokud jste opravdový fanda Harryho, nesmí tato hra chybět u vašeho počítače, ale pokud mezi zapálené fanoušky nepatříte, nemá cenu si hru kupovat. Sama jsem jí sice hrála nepřetržitě, ale ne že by mě bavila, ale proto, že jsem jí už konečně chtěla mít dohranou.
Okolí Bradavic je skutečně nádherné.

Final Fantasy VII: Advent Children

26. prosince 2007 v 20:23 | Wampirella |  Final FantasyVII
Final Fantasy VII (video film) - Final Fantasy VII: Advent Children
Final Fantasy VII: Advent Children
Typ filmu: Akční Dobrodružný Animovaný Fantasy
Rok výroby: 2004
Ačkoliv hned na začátku filmu dostaneme krátké popsání událostí, které se odehrály ve hře, pro člověka, který si neprošel všemi třemi disky FF VII, bude zřejmě celý film permanentně zmatený. Ale ne zase tolik, aby si skvělý děj nemohl užít. Naopak člověk, který si původní hru zahrál, bude hned ve svém živlu. Úplně první záběr filmu je totiž totožný s posledním záběrem závěrečné animace hry. Je tudíž jasné, že příběh, který se zdál jako šťastně skončený, ještě zdaleka k happyendu nespěje.
2 roky po tom, co hlavní hrdina Cloud a jeho přátelé zachránili planetu před pádem meteoritu, otřásá celým světem strašlivá nemoc. Není před ní úniku a kdysi vyspělá civilizace upadá. I sám Cloud nemocí trpí a je pouze otázkou času, kdy ho pohltí. Ze snílka se stal zatvrzelý voják, který si stále vyčítá, že nechal zemřít milovanou Aeris (hráči FF VII si jistě pamatují na dojemnou scénu její smrti, při které nezůstal jediný joypad suchý).
Vincent
Tajemný cizinec, který ovšem Clouda na začátku filmu napadne, přiměje našeho hrdinu, aby se ještě jednou vrhnul na záchranu světa. Co udělali Square Enix jinak, než v případně Esence Života? Ve zkratce: všechno. Snaha o to, aby film vypadal jako kterýkoliv jiný, skutečný, trhák je pryč. Advent Children je manga hra se vším všudy. Hrdinové skáčí z obrovských výšek a dopadají s lehkostí kočky a také nosí zbraně, které jsou často větší, než oni sami.
Po technické stránce je Advent Children fantastické. Propracovanost postav je ještě lepší, než u Esence života. Autoři ale opustili strnulost minulého filmu a šli do Advent Children po hlavě. Jeden fantastický souboj navazuje na druhý a práce kamery jak tak skvělá, že Matrix bledne závistí. Je to logické, když jsou vaši herci digitální, tak si s nimi můžete dělat co chcete. To samé platí i pro hudbu i chorál "Sepiroth" který zní při závěrečné bitvě.
Cloud na motorce při jedné z nejlepších scén filmu

Sčítání Autorů

25. prosince 2007 v 23:09 | Wampirella |  Moje "řeči"
Myslím, že sčítání autorů povídek o Harrym Potterovi je dobrý nápad! takže se na to jukněte a přihlašte se!!:-))
Já Makina http://harryyp.blog.cz jsem se rozhodla zahrát si na Marii Teresii a uspořádat SČÍTÁNÍ LIDU. Přesněji SČÍTÁNÍ AUTORŮ. Zajímalo by mě kolik nás je a kolik existuje povídek. Myslím, že nejsem sama koho to napadlo, ale potřebuji vaši pomoc. Všichni co píšete nějaké HP povídky mi prosím napište:
1. Svou přezdívku
2. adresu stránek
3. Názvy všech povídek co píšete + pokud možno stručný děj nebo aspoň období. Jo a ještě druh (kapitolovka, jednor. atd.)
Vím, že je to šílenost, že někteří z vás píší jednorázovky, kapitolovky drabble a další, ale prosím, chtěla bych to vědět. Kdo by posléze chtěl můžuž mu poslat seznam........ale až to bude hotové. Doufám, že nevyhraje vaše lenost a uděláte to ne pro mě, ale i pro ostatní. Berte to jako registraci.
Prosím všechny údaje mi pište buď do komentářů, vzkazů autorovi nebo na mail marketabartikova@seznam.cz
Vím, že je nás hodně a proto to bude jako řetězec. Ten to řekně těmhle a ti zase těmhle a já doufám, že společnými silami se k tomu dopídíme. Tak a proto prosím, aby si majitelé blogů zkopírovali tento text a pomohli mi to uspořádat. Budud velice vděčná a doufám, že se všichni autoři zapojí. Když dokážete psát suprové povídky. Tak proč by nešlo napsat jeden komentář nebo mail.......za maily budud vděčnější aspoň v tom nebudu mít humbuk, ale jakýkoli kontakt ocením.
Takže všichni předejte mou zprávu dál a dál ať se dostane i k tomu nejmenšímu a začínajícímu autorovi. Věřím vám a těším se na vaše povídky......
Nezklamte mě.
Společně to dokážem.

Komentáře?

25. prosince 2007 v 22:20 | Wampirella |  Moje "řeči"
Ahoj! Tak je po Vánocích...přidala jsem vám sem novou kapitolku. Bohužel poslední za tenhle rok. Další bude nejdřív za dva týdny. A hej lidi, co s váma je? Chodíte sem, ale nic nekomentujete :-(((

Kapitola pátá - Jiná odbočka

25. prosince 2007 v 14:46 | Wampirella |  Povídka , Za bouří'
Jiná odbočka
Bylo pozdní odpoledne. James, Rick a Jessica šli Valionskými sady pryč od Varadrassu. Královna s nimi vyslala Jorkirha, elfího strážce.
,,Nechápu, proč si tak naštvaná Jess," přidal Rick do kroku, aby dohonil zuřící sestru.
,,Copak to nechápeš? Musíme jít Stergardsými bažinami! Ty asi nevíš jaké je jejich druhé jméno co?!"
,,Jaké?" řekl Rick suše.
,,Bažiny přeludů," odpověděla.
,,Co to znamená?" zeptal se James.
,,V bažinách nikdy nevíš co je realita," vysvětlil Jorkirh.
James obdivně hvízdl. Jessica na něj hodila ostrý pohled:,,Ty si asi myslíš kdoví jaká to nebude zábava co?!"
,,Co je? To bylo jenom jako...prostě takhle sem to nemyslel."
Šli stále dál, až když byli na stezce ve Valionském lese, zastavili.
,,Za šest mílí budeme v půli cesty," pronesl Jorkirh vznešeným hlasem.
,,Doufejme, že dojdeme," poznamenala ironicky Jessica a vyndala z vaku ovoce.
Když si všichni odpočinuli a najedli se, pokračovali hlouběji do lesa. Obloha se zatáhla.
,,Asi bude pršet," zvedl James hlavu.
,,Co budeme dělat když bude pršet?" řekl vystrašeně Rick.
,,Co asi. Nic."odvětlia Jessica tvrdě.
,,Hele co se ti furt děje?! Máš nákej problém?!"
,,Dejte mi pokoj! Víte co? Já se o sebe postarám! Otázka je jestli to dokážete i vy!" naštvala se a zrychlila tempo, aby jim utekla.
,,Jess! Notak Jess. Počkej!" rozeběhl se za ní James a chytil jí za předloktí.
Jessica zastavila a zamračeně se koukla do země.
,,Co se děje?"
,,Ale nic...omlouvám se, jsem z toho všeho nějak unavená..."
,,Klid to bude dobrý," objal jí James.
Když je došel zbytek skupiny, tak se schodli, že na všechny je toho dnes už moc a proto najdou místo, kde by mohli přenocovat a pokračovat že budou až ráno. Jorkirh je zavedl ke staré chýši na stromě:,,Kdysi tu sídlili strážci, ale poté, co Sephor pronikl za skály, už se sem nikdo neodváží."
Vylezli nahoru. Chýš byla celkem prostorná. Tedy až na z části ztrouchnivělou podlahu.
,,Nějak se sem poskládáme..." nahlédl James dovnitř. Pak přešel do rohu a sedl si. Sklopil oči na dřevěnou podlahu. Přemýšlel, co bude v noci, ale nebál se.
,,Co takhle sehnat maso?" navrhl Rick.
,,Dobrý nápad," přidal se k němu Jorkirh.
,,Vy elfi jíte maso?"
,,No, ve Varadrassu ne...královna ho zakázala, ale byl bych hlupák abych ho nejedl mimo něj."
Rick se šibalsky usmál a řekl:,,Fajn, tak něco seženeme co ty na to? A vy dva tu hlídejte a udělejte něco, na čem budeme spát."
Když odešli Jessica přišla k Jamesovi:,,Hele...já...jak to mám brát? To co se stalo?"
,,Ber to jak chceš..." odbyl ji James.
Jessica se naštvala a slezla dolů. James zůstal stále sedět. Řešit jeho vztah s ní bylo to poslední, na čem mu teď záleželo. Chtěl jí, toužil po ní, ale nějak neměl chuť na takovýhle úvazek. Dante v něm převažoval. I on sám to cítil a nebránil se tomu.
Jessica si nabroušeně sedla na kámen pod stromem a hleděla na zatáhlou oblohu. Náhle na ní spadla kapka deště. Začalo pršet. Když vylezla nahoru do chýše, zděsila se. James stál u stěny se sklopenou hlavou. Pod očima měl černé kruhy, pleť měl bílou jako křída a v pootevřené puse viděla dva špičaté zuby. Vyrazil proti ní. Snažila se bránit, ale on byl silnější. Pokousal jí ruce, kterýma si bránila krk.
,,Jamesi! Jamesi!" křičela. Dante se jí zadíval do očí, pak zařval a vylétl ven.
,,Jessico?!" Rick se s Jorkirhem vrátil zrovna, když Dante odlétal pryč. Rick se strachem, že je jeho sestra mrtvá rychle vyšplhal nahoru na strom. Jessica stála uprostřed síně, a z rukou jí tekla proudem krev.
,,Jesico?! Proboha co ti to udělal?!" Rick rychle vytáhl z jednoho vaku náhradní košili a snažil se zastavit krvácení. Nešlo to. Teď už nahoru vylezl i Jorkirh a když viděl krvavou spoušť namířil proti Endeře svou hůl. Byla podstatně menší než ta, kterou měla Jessica, ale přesto uměla zabíjet.
,,Co to děláš?" otočil na něj Rick nechápavě hlavu.
,,Pomůže jí to," vysvětloval elf ,,anhare aste de reasa!" vykřikl a z hole vytryskl paprsek bílého světla. Obkroužil kolem Jessiciných rukou a rozplynul se. Krvácení ustalo.
Pod Dantem míjely černé skály. Pak uviděl honosnou černou stavbu na nejvyžší ze skal-Dantalion. Na nic nečekal a zamířil rovnou tam. Snesl se u okovaného padacího mostu. Přešel po něm k černé bráně a zatloukl na ní. ,,Ty přeci nemusíš ťukat, jsi tu doma, tak vejdi," ozvalo se mu v hlavě. Zatáhl tedy za těžký železný kruh a dveře otevřel. Ocitl se v dlouhé místnosti se sloupy. Po stranách byly upevněny hořící pochodně. Byl slyšet klapot jeho bot, jak šel po kamenné podlaze.
,,Vítám tě tu!" ze tmy se vynořil bloňďatý kluk, se kterým se setkal v lese ,,pojď za mnou. Sephor na tebe čeká."
Vydal se tedy za ním. Prošli kamennou chodbou až došli do rozlehlé místnosti v jejímž čele bylo něco jako trůn. Kolem bílovlasého muže stáli další čtyři dantaliani. Jednoho z nich Dante poznával. Byl to Mender.
,,Vítám tě tu!" vstal bílovlasý muž s hrozivým a zlým pohledem ,,jsem Sephor, ale to ty už víš."
Dante na pozdrav lehce sklonil hlavu.
,,Hoši! Přineste našemu příteli nějáké občerstvení. Jsi jistě vyhladovělý," pokračoval Sephor a černovlasý muž s červenou páskou kolem čela odešel.
,,Dovol, abych tě představil," řekl Sephor a pokynul rukou na dantaliana se šedě-namodralými rovnými vlasy ,,to je Arean," Arean se uklonil a Sephor představil dalšího dantaliana s černými vlasy ,,Henor," pak pokračoval ,,ten, který odešel, tak to byl Jarkal a s Menderem a Leinerem se již znáš."
Jarkal se vrátil a na stříbrném podnose přinesl mrtvého páva. Jeho dlouhé barevné peří viselo přes okraje podnosu a ukapávala z něj krev.
,,Je přímo z Varadrassu, tak si nech chutnat," usmál se Sephor a odešel.
Dante se do sirového masa s chutí zakousl. Byl tak vyhladovělý a měl takovou chuť na krev. Poprvé ji nemusel potlačovat.
Když dojedl, Sephor se vrátil:,,Henore, Leinere!" rozkázal a dva dantaliani chytili Jamese pevně za ruce.
,,Co to je pane?!" ozval se Mender ,,vždyť je s námi!"
,,Ne, ještě není! A ty by jsi to měl vědět. Nedávno jsi přeci byl na jeho místě!"
,,Ano, proto vím, jak je to nespravedlivé!" vstal zlostně Mender.
,,Takže ty mi budeš odporovat? Dobrá-Jarkale, Areane! Vemte ho také, ať se z té lítosti uzdraví!"
Tentokrát už Dante neváhal se vzpírat, ale nebylo mu to nic platné. Drželi ho tak silně a pevně, že se mu začaly odkrvovat ruce. Dotáhli ho do místnosti s dřevěným stolem. Na stěně byly železné okovy. Když Jamese upevnili odešli. Arean a Jarkal připoutali Mendera k židli napravo od Jamese.
Úzkým oknem začalo do síně proudit denní světlo. James cítil, jak slábne. Jen v noci jako dantalian je tak silný.
Rick, Jessica a Jorkirh došli na rozcestí. Jedna cesta vedla dál do Sterdgardských bažin a druhá hluboko do Valionského lesa.
,,Musíme tudy," ukázal Jorkirh na cestu do bažin.
,,Ano, to by jsme měli, ale nepůjdeme tam," zakroutila hlavou Jessica, která měla štěstí, že je James jen poloupír, jinak by se také proměnila v krvelačnou zrůdu.
,,Vrať se zpět do Varadrassu," řekl Rick Jorkirhovi.
Pak se vydali do tmavého lesa a Jorkirha nechali daleko za sebou.
,,Ricku, buď stále ve střehu..." řekla Jessica rozklepaným hlasem.
,,Neboj, my to dokážem!"
Cesta se zužovala. Byla tma i přesto, že byl den. Na chvíli se zastavili, aby trochu vydechli.
,,Už nemůžu," opřela se Jessica o strom a nabírala dech.
,,Cítíš, jak jsme daleko?"
,,Ne, necítím nic..."
Ricka něco kouslo do nohy.
,,Tenhle?" vytřeštil oči na valkamana ,,vy jste posledně neměli dost?!" zakřičel a probodl ho. Nic se mu nestalo. Nakrčil pysky a ukázal svoje obrovské zažloutlé tesáky. Znovu na Ricka zaútočil. Jessica vystřelila proti zvířeti pár šípů, ale nic mu neudělaly. Jako by se nadal zabít. Rick se bránil hlava nehlava, ale ani jednomu za sourozenců se nadařilo zvíře zastavit. Jessica odhodila kuš a namířila proti valkamanovi holí. Padl mrtvý na zem. Na těle neměl žádnou ránu. Bylo to divné.
,,V pořádku?" přiběhla k zakrvácenému bratrovi.
,,Ne, to ani náhodou..." řekl Rick a bolestně si svíral prokousnutou nohu ,,neuměla bys to taky oléčit tou holí?"
,,Nevím, zkusím to... anhare aste de reasa!" zakřičela a z hole vyšlehl žlutý paprsek. Obtočil se kolem Rickovy nohy, ale neuzdravil ji úplně.
,,Neumím to...můžeš chodit?"
,,Jo, snad jo."
James se uklidnil a zůstal stát u zdi :,,Bolí mě nohy," postěžoval si.
,,Jo, to znám," pokýval Mender hlavou.
,,Máš štěstí, že sedíš."
,,Ty máš štěstí, že se můžeš hýbat!" opáčil Mender ,, mě už brní skoro celý tělo."
,,Jak jsi se sem vlastně dostal?" zeptal se James.
,,Jako sem Za bouř?"
,,Jo."
,,Stejně jako ty...přes tornádo. Jak se vlastně jmenuješ?"
,,Dante," odpověděl James.
,,Ne, myslím pravé jméno."
,,James."
,,Malcom," představil se i Mender ,,těší mě."
,,Mě taky," pousmál se James ,,hele, víš co stále nechápu? Proč je ze mě dantalian?"
,,Jo, to mi taky dlouho vrtalo hlavou...prý jen vyvolení se změní v dantaliany. Ale nevím, čím jsme vyvolení."
,,Co se mnou teď bude?"
,,Mě tu držel Sephor až do večera, pak mě pustil...a já jsem pokousal člověka," řekl Mender smutně ,,když pokousáš člověka, stane se z tebe dantalian jednou provždy."
,,Musím se tomu ubránit! Nesmím být dantalian. To říkala elfí královna, musím to potlačit."
,,Ty jsi viděl elfí královnu?" zeptal se udiveně Mender.
,,Jo, byl jsem ve Varadrassu ještě včera ráno. Šli jsme do Černé pevnosti," náhle se James zarazil. Přišlo mu, že by to neměl říkat. Sice Menderovi věřil nejvíc ze všech, ale přeci jen to byl dantalian.
,,S kým si šel?"
,,Ale s nikým...jen s koněm, kterého mi dali."

Znovu se loučím!

23. prosince 2007 v 11:27 | Wampirella |  Tomb Raider fotogalerie
Znovu se loučím a přináší s sebou ještě pár obrázků Santa Lary:-)))Takže šťastné a veselé Vánoce:-)


Final Fantasy:Esence života

23. prosince 2007 v 10:41 | Wampirella |  Různé FF
Final Fantasy: Esence života - Final Fantasy: The Spirits Within
Originální název: Final Fantasy: The Spirits Within
Typ filmu: Sci-fi
Rok výroby: 2001
Hrají: Alec Baldwin , Ving Rhames , Steve Buscemi , Donald Sutherland , James Woods, David Rasner , John DeMita , John Di Maggio
Je rok 2065. Země je zamořena mimozemskými duchy a lidstvo stojí před absolutním vyhynutím. poslední záchranou planety je krásná a inteligentní doktorka Akí Rossová. Ta se pod vedením moudrého učitele Dr.Sida a pronásledována podivným snem, snaží proniknout do myšlení vetřelců a získat tak klíč k odhaleníjejich tajemství. S pomocí vojenské jednotky Deep Eye musí Aki zachránit planetu a obnovit na ní život. Film je kompletně celý udělaný na počítači a grafika je opravdu vinikající. Zato příběh je složitý, nepochopitelný a oproti hře až nezábavný. Přesto je film hodnocen poněkud dobře. Když vidíte tu skvělou propracovanou grafiku, tak se ani jinak než dobře hodnotit nedá.

Gerard Butler

23. prosince 2007 v 10:29 | Wampirella |  Tomb Raider film

Gerard Butler-Terry Sheridan

Datum narození:
13.11.1969
Místo narození:
Glasgow, Skotsko, Velká Británie
Znamení:
Štír
Filmografie:
2008
2008
2007
RocknRolla
Zapomenutý Ostrov
P.S. Miluji Tě
2007300: Bitva u Thermopyl
2005Trailer for a Remake of Gore Vidal's Caligula
2005Beowulf & Grendel
2004Phantom of the Opera
2004Dear Frankie
2003Timeline - proud času
2003Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života
2002Střelci
2002Jury
2002Království ohně
2001Attila
2001Jewel of the Sahara
2000
2000
Harrison's Flowers
Dracula 2000
1999Cherry Orchard
1999Please!
1999One More Kiss
1999Lucy Sullivan Is Getting Married
1998Tale of the Mummy
1998Young Person's Guide to Becoming a Rock Star
1997James Bond - Agent 007: Zítřek nikdy neumírá
1997Mrs. Brown


Lara vám přeje veselé Vánoce

23. prosince 2007 v 10:18 | Wampirella |  Tomb Raider fotogalerie
Ten první je trošičku úchylnej:-D mno neřešte mě....ale Lara tam vypadá dobře:-D;-)

Vánoční obrázky

23. prosince 2007 v 9:37 | Wampirella |  Různé
Musím uznat, že ty první dva obrázky jsou naprosto super!

Na chvíli se vypařím!

22. prosince 2007 v 22:53 | Wampirella |  Moje "řeči"
Ahoj! chci vám oznámit, že od pozítřka tj. 24.prosince nachvíli zmizím...bude to trvat tak tři týdny....možná sem ještě občas nakouknu a něco přidam,ale nebude to moc čato...doufám, že zítra půjde blog, protože mám hromady vánočních obrázků! Jinak vám( sice trochu předčasně) přeji krásné Vánoce, hodně dárků a pohody:-) a mimochodem tohle je také moje tvorba;-)

Genesis-moje tvorba!

22. prosince 2007 v 22:15 | Wampirella |  Final FantasyVII
Genesis...Podle mýho je upa nejlepší, nejkrásnější a prostě samý nej nej a nej...A sampozřejmě protože je nej, tak umře!!!:((((!!!!:'( njn...co se dá dělat...ale je nádhernej musíte uznat...jinak tohle-to je moje tvorba:-) byla to celkem piplačka....než sem dala to černý pozadí...hlavně kůli těm jeho vlasům!:-D

Kapitola čtvrtá - Nelehký úkol

22. prosince 2007 v 18:52 | Wampirella |  Povídka , Za bouří'
Nelehký úkol
Most Varadrassu byl nádherný. Křišťálový, propletený drobnýmy květy a od jeho zábradlí se odráželo sluneční světlo. Na konci mostu, před vysokou a štíhlou bílou věží, stáli na každé straně dva elfí vojáci.
,,Tak jsme tady," nadechla se nadšeně Jessica.
James a Rick nemohli z mostu spustit oči. Když došli na konec mostu, jeden ze strážců na ně promluvil:,,Paní Endero! Vítám vás ve Varadrassu. Královna vás očekává."
,,Paní Endero?" zopakoval tázavě Rick.
,,To je mé elfské jméno..." odbyla ho Jessica a vešla do křišťálové brány věže. Za ní následoval i Rick a James.
,,Promiňte, ale dantaliani do Varadrassu nesmí," zadržel Jamese jeden ze strážců.
,,Co? Ale on je tu s námi!" obraňovala ho Jessica.
,,Je mi líto. To jsou pravidla..."
,,To je v pořádku, pusť ho!" ozval se rázný ženský hlas a ve věži se objevila krásná žena, s bílými vlasy, ve stříbřitých krajkových šatech.
,,Královno..." uklonili se strážci a pokorně sklopili oči.
,,On je vyjímkou," pokračovala a položila Jamesovi ruku na rameno.
,,Královno," uklonila se i Jessica a Rick s Jamesem hned po ní.
,,Ach Endero, už jsem se bála, že nepříjdete. Ale teď vím, co vás zdrželo," řekla královna a podívala se na Jamese. Nebyl to však pohled nenávistivý, ale dobrotivý.
Pak je královna vedla dál skrz bílou věž, až se jim odkryl pohled na rozlehlou varadrasskou zahradu se spoustou fontán a květin, kolem kterých poletovaly malé víly. Prošli kolem bílé sochy draka a po kamenné cestičce se dali směrem k vchodu do Varadrassu samotného. Byl rozlehlý, bílý a měl spoustu štíhlých věží.
Už byli konečně uvnitř. Královna je zavedla do útulné místnosti s křišťálovými stolky a bílými křesly.
,,Udělejte si pohodlí," řekla a usadila se na jedno z křesel ,,Thoiro, dones prosím hostům nějáké občerstvení," usmála se na dívku s dlouhými světlými vlasy.
,,Páni...to je ale kočka!" pošeptal Rick Jamesovi.
Thoira odešla a královna se obrátila zpět k Jessice a ke klukům:,,Jistě máte spoustu otázek, ptejte se."
Jessica nejdřív trochu zaváhala, ale pak se přeci jen zeptala:,,Proč jsme jiní?"
Královna tedy začala vysvětlovat:,,Při přechodu do země Za bouří se skoro každý člověk změní. Můžete to brát jako vylepšení, ale pozor, musíte se umět ovládat, jinak by vás vaše nově nabyté schopnosti mohly pohltit," řekla a zadívala se hluboko do Jamesových očí, jako by jím chtěla prohlédnout.
,,Ale já jsem se nezměnil...tak proč oni jo?" zeptal se Rick.
,,Ale změnil jses. Copak jsi si nevšiml? Tvůj sluch a zrak jsou mnohem bystřejší než předtím. A také umíš házet dýkami."nachvíli se odmlčela a pak pokračovala:,,Z Endery se stala elfka, protože k ní neměla daleko. Byla laskavá, půvabná a také velice hodná. Nikdy se v ničem neunáhlila."
James se uchechtl. Jessica se na něj zamračila a pak se otočila znovu ke královně. Náhle slyšel hlas v hlavě, ale nikdo v místnosti nepohyboval ústy:,,Stále tě trápí, že se s tebou rozešla? Měl by jsi řešit mnohem závažnější věci Dante." James se zamyšleně zamračil. V hlavě mu naskočila otázka-kdo je Dante? ,,Ptáš se kdo je Dante? Jsi to ty. Potlač ho v sobě a budeš volný. Už žádná krev, žádná zloba," pokračoval hlas, který slyšel jen on. Byl to hlas královny.
Elfové je pohostili a dovedli každého do vlastní komnaty. Ricka doprovázela Thoira.
,,Páni to je ale velkej pokoj!" užasl Rick při pohledu do své komnaty ,,možná tu budu mít moc prázdno a budu se bát...nechtěla bys mi náhodou večer přijít přečíst pohádku na dobrou noc?" mrkl koketně na Thoiru. Ta se jen uchechtla a odcupitala pryč. Rick se svalil na pohodlnou postel s průsvitnými nebesy.
,,Můžu?" nakoukl James do pokoje.
,,Jasně."
James přešel k oknu a podíval se dolů na verandu. Stála tam Jessica a povídala si s královnou. Neslyšel je.
,,Trápíš se kvůli Jamesovi?" pohlédla na ní starostlivě.
Jessica pochmurně kývla:,,Myslím, že už mluvil s dantaliany. Neřekl mi to, ale vím, že v tom lese nebyl sám. Cítila jsem tam i někoho dalšího," odpověděla a opřela se oběma lokty o zábradlí.
,,Ano, již s nimi mluvil. Zatím pro vás není nebezpečný přes den , ale je otázkou času, kdy zesílí a přidá se na druhou stranu," královna se odmlčela a když viděla zdrcený Jessicin pohled pokračovala:,, Jessico, ale stále je šance. Může to v sobě potlačit."
,,A jak asi?!" rozkřikla se a do očí jí vhrkly slzy ,,kolik dantalianů nepodlehlo?! Ani jeden! Nikdo se tomu neubrání!"
Tohle už James slyšel. Měl obavy. Co když jí něco udělá?
,,Dostala jsi dar cítění. Můžeš ho přivést zpátky. Když budeš cvičit svou moc a své emoce, budeš moci vycítit na míle daleko."
Jessica jen zakroutila hlavou. Z očí se jí lynuly slzy. Jamese to bolelo, když ji takhle viděl.
,,Neměla bych ti to říkat Jessico, ale je ještě jedna možnost. Existuje lék. Je velmi cenný."
Jessica zvedla hlavu a podívala se zpříma královně do očí:,,Kde ho najdu?Udělám cokoliv abych ho zachránila."
,,Chrání ho elfí nymfa. Cesta k ní je ale tak nebezpečná, že nemá cenu pro něj jít."
,,Kde?!"zopakovala Jessica tvrdým a rozhodným hlasem.
,,Ve Valionském lese je palouk, kde nymfa žije. Přes Valionský les se ale nedostanete. Nežijí tam jen valkamani, jsou tam mnohem horší stvoření."
,,Hned ráno se tam vydám, je mi jedno vše co říkáte. Já ho musím zachránit!" řekla Jessica a odešla dovnitř do hradu.
Na Varadrass se snesl stín noci a do Rickova pokoje se vřítili tři elfí vojáci v patách s královnou. Šli přímo k Jamesovi. Než stačil jakkoli zareagovat, už ho drželi pevně v okovech a táhli ho pryč.
,,Co to děláte?!" zvedl se Rick.
,,Nic, klid chlapče," usadila ho královna ,,James se každou noc promění a bude nebezpečný. Tohle je jen opatření. Ráno ho zase pustíme."
,,Ne!" zakřičel Rick a běžel na chodbu za nimi, tam se srazil s Jessicou ,,Jess! Copak ty s tím nic neuděláš?"
Mlčela.
,,Jess?!" zopakoval nevěřícně.
,,Nech toho Ricku..." řekla smutně a odešla do svého pokoje. Nemohla vidět, jak Jamese drží v okovech a táhnou do sklepení.
James se vzpíral, ale když uviděl její smutný pohled přestal. Je to pro Jejich dobro, alespoň jim neublížím.
Vedli ho dolů kolem místností, kde bydleli služebníci, pak kolem kuchyní a nakonec dolů po točitém chodišti. Tam dole to už nevypadalo tak krásně jako nahoře v hradě. Šedé zdi byly na místech pokryty mechem a plísní, kolem malých lampiček, které byly až na dvě malá okýnka jediným zdrojem světla, poletovaly můry a další různý hmyz. Po stranách sklepení byly stříbrné mříže.
,,Dejte ho tam!" rozkázala královna a ukázala na jedinou černou celu na konci chodby.
,,Paní, tam? Ale vždyť..."
,,Dost! Řekla jsem, ať ho dáte tam, tak ho tam dejte!" rozčílila se královna a odešla.
Strážci Jamese dovedli do odporné černé cely s vlhkými zdmi. Pak odešli. James si všiml, že v jedné ze stříbrných cel se krčí jakási malá postava.
,,Hej," sykl James.
Cizinec se přiblížil k mříži. Byl to starý, bezvlasý elf.
,,Proč je jen jedna cela černá?" řekl James polohlasem.
,,Je to cela zla!" řekl víznamně elf a zasmál se skřehotavým hlasem.
James na něj hodil pohled, jako by se zrovna díval na blázna. Stařec zvážněl a pokračoval:,,Ta cela je ukovaná z černého diamantu, je nezničitelná. Do ní zavírají jen ty nejhorší a nejsilnější zločince. Co já pamatuju, tak tady byl kdysi zavřený Aronal, než ho zničili. Ty musíš být opravdu silný upír..."
,,Nejsem upír, jsem dantalian," sklopil James oči ,,kdo byl Aronal?"
,,Obávaná příšera z černého kamene," nasadil stařec znovu důležitý a šílený výraz ,,takže ty jsi nový Sephorův učeň?"
James se zamyslel a otevřel pusu, aby starci vysvětlil, že není zlý, ale dřív než to udělal, projela mu hlavou ostrá bolest a on se svalil na zem. Tentokrát bolest hned přešla. Dante vstal a zadíval se na hrůzou oněmělého starce, který se přimáčkl ke zdi, aby byl co nejdál od něj. Zaječel do tmy tak, že všechny lampy popraskaly. Chuť na krev se vrátila. Dante začal naštvaně tlouct do mříží. Když poznal, že s nimi ani nehne, zkoušel prorazit kamennou zeď. Kůže z kloubů se mu sedřela, jak mlátil do zdi.
Jessica ležela na své posteli a přemýšlela.
,,Jess...?" přišel k ní Rick.
,,Ano?" řekla a hbytě si setřela slzu z tváře, aby bratr nepoznal, že brečela.
,,Copak je? Ty jsi plakala? Notak, to bude dobrý. Uvidíš," přišel k ní a objal ji.
,,A co když ne?!" rozplakala se mu na rameni ,,Ricku! Já ho pořád miluju! Teď vím, že rozejít se s ním byla největší chyba. A ještě větší by byla nepomoct mu!"
,,No, alespoň, že my dva jsme stejného názoru," mrkl na ní a otočil se k oknu.
Dante se vrátil k černé mříži a znovu se ji snažil rozlomit. Naskočily mu žíly na krku a na zkrvavěných rukou. Řval bolestí, jak se silou snažil roztáhnout mříže. Jedna z mříží se začala ohýbat. Tahal tak dlouho, až se zlomila. Stařec skrčený v koutě vše se strachem v očích sledoval. Dante začal rvát za další mříž. Přiběhla stráž a v patách jim byla královna a Jessica, kterou rozhodil pohled na zlomenou mříž. Měla strach.
,,Tak dělej!" rozkázala královna.
,,Ne! Nemohu!"
,,Ty jediná máš moc ho zastavit, tak to udělej, než bude pozdě!" stiskla Jessice ruku, ve které držela svou magickou hůl.
,,Ne!" vykřikla a vytrhla se královně ze stisku. Pak pohlédla na zkrvavěného a zbědovaného Jamese:,,Jamesi..." vydala tiché zavzlykání.
Dante se jí podíval do očí a sundal ruce z mříží. Jeho zuby byly opět normální a chuť na krev ho opustila. Sesypal se na zem.
,,Otevřete! Tak otevřete!" zakřičela hystericky Jessica.
Královna pokynula strážím, kteří kvapně celu odemkli. Jessica přiběhla za Jamesem a položila si jeho hlavu na klín:,,Jamesi...Jamesi..." šeptala.
,,Endero...jsem nebezpečný..." zasténal.
,,Ne! Nejsi..." v očích se jí odrážel strach a lítost.
Pak James omdlel.
Ráno se probral ve své komnatě. Podíval se na své bolavé ruce, byly plné krvavých šrámů. Vstal a začal se oblékat.
,,Jamesi?!" vtrhla do dveří Jessica.
James se lekl a rychle se otočil.
,,Ups! Promiň," otočila se zpět ke dveřím ,,jen jsem se přišla podívat, jak ti je..."
,,Dobrý v pohodě..." nasadil si bundu a otočil se k ní ,,už se můžeš otočit."
,,Měla jsem o tebe strach."
,,Já měl strach o tebe," řekl a rukou jí sjel po rameni.
,,Proč?" podívala se na něj tázavě.
,,Měl jsem strach, že ti ublížím."
Zadíval se jí do očí a položil jí ruku na krk, po kterém jemně sjížděl až k pasu.
,,Jamesi..." řekla tiše. Začal ji líbat. Poznala, že se začíná měnit. Byl jiný. Přesto nic nenamítala, jen stála a nechala ho.
Královna s Rickem už čekali v jídelně.
,,Takže dokážete vytvořit portál, kterým se dostanem zpět?" prolomil Rick ticho.
,,Ano, ale nebude to zadarmo."
,,Jasně, přesně tohle řikala Jessica..."
,,Čeká vás dlouhá cesta, proto nechápu, proč se tví přátelé zdržují."
Rick pokrčil rameny, když do síně vstoupil James.
,,Kde je Jess?" zvedl Rick obočí.
,,Přijde hned..."řekl James a posadil se vedle něj na pohovku.
Rick se na něj podezíravě podíval, jako by tušil, proč se zdrželi.
,,Omlouvám se!" vběhla Jessica do síně ,,ještě jsem...oblékala jsem se." vykoktala nejistě.
,,Konečně tedy můžu začít," pronesla královna ,,před dvěmi měsíci unesli Safiru, mou dceru. Vím kde je, ale cesta tam je nebezpečná..."
Královna si prohlédla poněkud zdrcené pohledy tří přátel a pokračovala:,,Drží jí Sephor v Temné pevnosti. Musíte projít přes Sterdgardské bažiny až za Černé skály. Přiveďte mi ji a dostanete se zpět domů."
James nadzvedl obočí a pousmál se. Tahle cesta bude zajímavá.

Santa Snape

22. prosince 2007 v 18:28 | Wampirella |  Harry Potter Fotogalerie
Ten první obrázek mě fakt pobavil:-D

Blog v novém!!!

21. prosince 2007 v 15:45 | Wampirella |  Moje "řeči"
Rozhodla jsem se věnovat víc místa Laře Croft. Neznamená to ovšem, že tu bude jen ona a nic jiného. Blog bude pokračovat stále stejně, akorát se tu bude objevovat víc informací a obrázků z Tomb Raidera.

Dárek od Ergien:-)

21. prosince 2007 v 12:18 | Wampirella |  Různé
Drabble co jsem dostala k Vánocům od Ergien:-) je to skvělý, tak si to určitě přečtěte:-) Také napsala drabble pro Melian, na to se jukněte sem :-)))